Тел./Факс: 037/3552 083, 037/ 3552 nasaradostal@gmail.com
#fondacijatempus #erasmusplus #digitalnarazigranost
U okviru aktivnosti Erasmus+ projekta „Digitalna razigranost“ tokom marta i aprila su realizovane radionice za decu i roditelje, i za vaspitače. Za ove radionice osmišljene su igre u koje su implementirani elementi digitalne gejmifikacije.
 U igrama „Razigrane zvezdice“, „Raspevane zujelice“, „Mali ekolozi“ i  „Čovekova okolina“, učestvovalo je oko 100 dece i roditelja, iz jedne srednje, dve starije i dve predškolske grupe.
Igre su osmislili zajedno deca, roditelji i vaspitači, a kroz njih su zajednički rešavali zadatke, učili i zabavili se uz kreativnu upotrebu digitalnih alata. Upotrebljeni su alati QR kodovi, Kahoot, Padlet i Canva.
Takođe, stručna tema na Aktivu vaspitača, „Komunikacija“, prezentovana je kroz gejmifikovane sadržaje, što je bilo nešto novo i zanimljivo i samim vaspitačima.