Тел./Факс: 037/3552 083, 037/ 3552 nasaradostal@gmail.com

U aprili je u našoj ustanovi pokrenut eTwinning projekat „Digitalna razigranost“, kao nastavak aktivnosti u okviru Erasmus+ projekta „Digitalna razigranost“. Projekat je pokrenut zajedno sa našim partenrima iz ranijih eTwinning projekata, Dječjim vrtićem „Slavuj“ iz Svete Nedelje iz Hrvatske, apartneri  su nam kolege iz PU „Naša radost“ iz Subotice, DU „Dečija radost“ iz Iriga i PU „Marija Munćan“ iz Majdanpeka.

Digitalna gejmifikacija u predškolskom obrazovanju predstavlja korišćenje igara i elementa gejmifikacije primenom digitalnih tehnologija kako bi se unapredila i obogatila iskustva dece. Interaktivne igre i aktivnosti privlačne su deci ranog uzrasta, jer ih angažuju na način koji im je prirodan i zabavan, što želimo da iskoristimo kako bi podstakli njihovu motivaciju, angažovanje i učenje. Razmenom iskustava i ideja sa partnerima, u planu nam je da upoznamo različite digitalne alate koje možemo koristiti kako bi integrisali koncept igre, zabave i takmičenja u vaspitno-obrazovni proces.

Prvi sastanak projektnih partnera, dogovor oko plana rada i predstojećih aktivnosti održan je 19.aprila.