У оквиру активности хоризонталног учења, а са циљем унапређивања дигиталних компетенција васпитача, колеге који учествују у eTwinning пројектима Virtual kindergarten i Virtual kindergarten 2, представили су колегама искуства која су стекли. У претходне две године, наши васпитачи су кроз ове пројекте размењивали искуства са колегама из Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине, Словеније и Северне Македоније. Посебно корисна била је размена о примени веб алата у предшколским установама, као и о користи од учешћа  у eTwinning пројектима.

Колегинице су представиле своја искуства, истакавши богатсво садржаја, идеја, и значај професионалног умрежавања са колегама који раде  у другим образовним системима. Представиле су дигиталне материјале које су креирале и веб алате Story Jumper, за креирање дигиталних прича и Learnning apps, алат за креирање едукативних дигиталних игара. Описале су како су деца била укључена у пројекат и кроз које активности су јачале њихове дигиталне компетенције.

Кућица

У шумици нешто шушка